Co to jest telewizja internetowa

 

Żyjemy coraz szybciej. Młodzi ludzie często nie zagrzewają długo w jednym miejscu. Nawet telewizja stała się bardziej mobilna i dostępna dosłownie z każdego miejsca z połączeniem do Internetu.

Czy jest telewizja online?

Telewizja internetowa jest pojęciem ogólnym, które obejmuje dostarczanie użytkownikom programów telewizyjnych i innych treści wideo za pomocą technologi strumieniowej. Obecnie tym mianem można nazwać stację telewizyjną, która udostępnia transmisje live lub nagrania programów wyłącznie w Internecie.

Jak korzystać z telewizji internetowej

Jeśli chcesz skorzystać z telewizji internetowej wystarczy, że pobierzesz na swój komputer darmowe oprogramowanie i oczywiście będziesz miał dostęp do Internetu.

Początki internetowej telewizji

Prekursorem telewizji internetowej jest YouTube. Witryna ta została aktywowana w walentynki 2005 roku. Pierwszy film został wyświetlony w tym samym roku. Czternaście lat później, każdego dnia są oglądane aż trzy miliardy filmów dziennie.

Telewizja internetowa teraz

Wyróżniamy cztery rodzaje telewizji internetowej: stacje telewizyjne działające wyłącznie w internecie, tradycyjne stacje telewizyjne, które pozwalają na oglądanie swoich programów także przez Internet, tradycyjne stacje telewizyjne, które udostępniają swoje materiały na żądanie w Internecie oraz tradycyjne stacje telewizyjne, które tworzą specjalne programy do Internetu.

Telewizje w steamingu online

Są to stacje telewizyjne, które emitują swój program metodą tradycyjną przy jednoczesnym prowadzeniu transmisji live w Internecie (na przykład TVP SPORT). Emisja taka jest prowadzona za darmo lub za dodatkową opłatą. Często tworzone są także aplikacje na telefon, które mają użytkownikom ułatwić oglądanie takich transmisji.

Story Page