Telewizja za darmo przez internet - gdzie i jak?

Oglądanie telewizji przez internet bez łamania prawa nawet w wersji na żywo? Gdzie i jakie kanały da się oglądać?

Dom bez telewizora stał się już czymś normalnym. Ludzie preferują samemu wybierać co będą oglądać i to bez zbędnych reklam czy ograniczeń w postaci ramówki. Jednakże czasami jedynie w telewizji dostępny jest konkretny program/film itp. który chcemy aktualnie obejrzeć. Czy da się to zrobić bez wydawania pieniędzy przy użyciu internetu? Gdzie? Jak? Odpowiedzi poniżej.

Gdzie telewizja w internecie jest darmowa?

TVP

Programy z sekcji TVP są w internecie chociaż nie wszystkie. Do wyboru jest Info, Polonia i regionalna. Wersje na żywo można oglądać jeśli posiada się TVP VOD. TVP wykupiła prawa do transmisji wszystkich meczy, w których gra reprezentacji Polski oraz te sportowe wydarzenia, których znaczenie jest reprezentacyjne. Jeśli człowiek nie ma telewizora, nie musi się martwić. On również może zobaczyć na żywo takie wydarzenia jak lekkoatletyka, tegoroczny Mundial czy inne drużynowe rozgrywki. Wystarczy wejść na ich stronę internetową "Transmisje TVP Sport" dotyczącą sportu i wybrać co oglądać.

Dodatki?

Oprócz sportu, dostępne są pewne rozrywkowe programy oraz informacyjne autorstwa Polsatu. Za ich dostępność odpowiada Ipla i to na tę platformę trzeba wejść.
Nie można zapominać o telewizjach internetowych czy serwisach pokazujących wideo na życzenie.

Oferta telewizji internetowej

Pilot WP

Za najpopularniejszą bezpłatną internetową telewizję uważa się WP Pilot. Ma ona aż 22 kanały, za które nie trzeba płacić. Wystarczy mieć komputer albo inne urządzenie, którego system operacyjny to Android. Trzeba spełnić tylko 1 wymóg jakim jest zarejestrowanie się na stronie. Takie dodatki jak łącze nie są zbyt ważne, ale warto pamiętać iż poprawią jakość przesyłanego obrazu. Już po zalogowaniu otrzymujemy dostęp do wersji podstawowej, chociaż trzeba mieć na uwadze, że brak opłat będzie skutkował we większej ilości reklam, brakiem wersji HD czy gorszym obrazem jeżeli bardzo dużo ludzi będzie chciało oglądać to samo co my. Wśród wszystkich programów otrzymujemy podstawowe takie jak Polsat czy TVN, oraz muzyczne (4FunTV) czy zagraniczne prowadzone w języku francuskim i angielskim (France 24) kanały. Jeżeli komuś to nie wystarcza może wybrać płatną wersję, która zawiera aż 70 kanałów.

Legalność

Internet zawiera mnóstwo stron, na których da się za darmo, lub nie, oglądać telewizyjne programy. Jeżeli nie zostały one wymienione na powyższej liście oznacza, że ich działanie jest nielegalne. Z tego powodu musimy być ostrożni, bo za ich transmisją mogą kryć się cyberprzestępcy.

Czasami chcąc oglądać taką telewizję trzeba zainstalować różne dodatki i choć na pierwszy rzut oka będą wyglądać niewinne, mogą wykradać informacje o użytkowniku lub obniżać wydajność komputera. Zwłaszcza zaleca się bycie ostrożnym na stronach wymagających wysłania SMSów. Chwila nieuwagi wystarczy, a stracimy wiele pieniędzy, zaczniemy subskrybować jakąś usługę, z której nijak nie da się zrezygnować.

Story Page